Huippusukuinen ja kova-asenteinen Bansky (11,4aly) – Valioluokan emätamma kevään astutuspuuhiin!
Myydään 10-vuotias huipputamma Bansky (i. Scarlet Knight – e. Victoria Girl, ei. Pearsall Hanover). Tässä on harvoin tarjolla oleva tilaisuus hankkia siitosmarkkinoille valmis menestysgeenit omaava tamma, jolla on kovat näytöt niin radalta kuin jo periyttämisestäkin!
Bansky osoitti kykynsä ja vauhtikestävyytensä radoilla juosten ennätykset 11,4aly ja 13,6ly sekä komean 60 000 euron voittosumman. Emänä se on jo osoittanut jättävänsä laadukasta jälkeä: tamman 2-vuotias esikoinen (orivarsa) treenaa parhaillaan erittäin lupaavasti Kimmo Aholan tallissa.
Banskyn hieno suku (isänä Elitloppet-voittaja Scarlet Knight) yhdistettynä sen omiin huippusuorituksiin tekee siitä loistavan valinnan kevään astutuspuuhiin. Tästä saat varman ja laadukkaan periyttäjän, jonka varsoja seurataan mielenkiinnolla! tamma myydään sopivasti tarjouksia kuunnellaan,voidaan vaihtaa myös ajolle opetettuun varsaan.