Ilmoituksen osoite: http://markkinat.hevostalli.net/ilmoitus/1402300.html

Ostetaan / Hevoset / Ratsut / Hevoset
Eilen 08:13

Etsinnässä suomenhevonen / vaihdossa nuori laadukas sh

Etsinnässä kiltti, perus terve (ei kesäihottumaa) ja järkevä aikuinen suomenhevonen, ruuna tai tamma.
Riittää, että menty kaikki askellajit, ei tee turhia kevätjuhlaliikkeitä ja maastoilee varmajalkaisesti, koska meillä liikennettä, ennenkun pääsee metsään. Ei tarvitse olla kuitenkaan ”pystyyn kuollut”.
Voidaan kouluttaa eteenpäin. Alanvaihtajat on myös erittäin ok.

Vaihdossa olisi tarjota nuori laadukas ratsupuolen sh tamma. Isohko, nätti ja kiltti, tosin herkkä. Vielä vähän tehty, mutta askellajit menty. Osaa olla säpäkkä ja ilakoida, mutta ei ilkeä. Hoitaessa kiltti, lapsenikin harjaillut ja talutuksessa istunut kyydissä. Todella ihmisrakas.
Tietättävästi terve, kliininen tutkimus ja irtopalakuvat nyt syksyllä ilman huomautuksia. Ei kesäihottumaa ja laiduntanut kesällä 24/7.
Tästä tulevaisuuden kilparadoille tai miksi ei siitokseenkin näyttävä tamma.

Pirkanmaa Yksityinen ID: 12H-JAP-3QF