Liikutettava hoitohevonen sennulle
Eli otsikon mukaisesti etsinnässä olisi liikutettava hoitohevonen täti-ihmiselle Porvoosta ja lähiympäristöstä
Viihyn parhaiten pienillä,rennoilla kotitalleilla (mutta muutkin otetaan huomioon)
Vauhti ja vaaralliset tilanteet on minulta jo taakse jäänyttä elämää ja nautin eniten hyvistä maastosta ja mukavasta hevosystävästä jonka kanssa voi rauhassa katsella maisemia ja nauttia yhteisestä ajasta.
Hevonen voi olla minkä ikäinen tahansa myös mummot ja vaarit huomioidaan,kokemusta on niistäkin ja sen mukaan mennään.Toiveissa olisi mukava heppakaveri joka nauttii myös hoitamisesta ja yhteisestä ajasta.
Hevosen hyvinvointi on minulle erittäin tärkeää ja aina mennään hyvinvointi edellä ja maalaisjärki mukana.
Kokemusta löytyy niin vuokra-kuin omistakin hevosista ja myös NS vanhanajan hoitaminen on tullut tutuksi.
Omat hepat on asuneen niin vuokralla kuin omassakin tallissa joten kokemusta on molemmista.
Osaan myös valjastaa ja ajaa jos välillä tarve vaihteluille.
Karsinan siivous käydessä ei ole ongelma ja ruokinta ohjeiden mukaisesti onnistuu myös(kaverinkin jos sellaiselle tarve)
Oleni luotettava ja tulen niinkuin sovimme ja hoidan hommat sovitusti.
Varusteista ja hevosesta huolehdi tietysti kuin ne olisi omiani.
Kuulostaako sinun jutultasi?
Tarvitseeko hevosesi lisäkäsiä hoitoon ja liikutuksen?
Sinä vapaapäivää tallilta?
Kenties maastoseuraa itsellesi?
Tai oletko kenties lähdössä lomalle ja tarvitsisit apua?
Voisinkohan olla luotto ystävä teille?
Kerrothan viestillä teistä ja teidän toiveista niin katsotaan kohtaavatko kysyntä ja tarjonta.
Mitenköhän minä voisin olla teille avuksi?