Ihanat tammat
14v andalusian eli pre tamma ja 11v ranskalais- ameriikkalainen lämminverinen tamma etsii loppuelämän kotia. Tammat ovat olleet minulla kotitallilla 11 ja 6 vuotta. Tiettävästi terveitä. Ell käynyt lähinnä rokottamassa. Kumpaakin ratsastettu vähän ja ilman kuolaimia mutta maasta käsin tehty paljon harjoituksia. Erityisesti pitävät mindfullnessista. Tammat ovat seurallisia ja halukkaita toimimaan ihmisen kanssa. Kun menen tarhaan yhden riimun kanssa niin kumpikin on siihen päätään työntämässä- jos en sano lähtijän nimeä. Tuntevat siis nimensä. Talliin kulkevat itse ilman talutusta ja siinä järjestyksessä kuin pyydän. Iltaisin myös virtsaavat pyynnöstäni ennen talliin menoa. Näistä ihanista tammoista voi iloita ja yhteisymmärryksessä heidän kanssaan voi saavuttaa mitä vain! Hevosia on opetettu positiivisella vahvistamisella.
Olen lähes eläkeläinen ja nyt on mentävä oman terveyden mukaan. Leikkauksia on tehty ja uusia luvassa. Sen vuoksi olen nyt tämän hankalan asian äärellä.
Toivoisin että tammat menisivät samaan paikkaan. Kuitenkin niin että henkilöllä jolle tammat luovutan on oma talli. Ei siis kiertolaisiksi eikä lapsille harjoittelu kaveriksi. Jos kiinnostuit niin kerro omasta hevostelustasi. Minut saat kiinni s-postilla : kinnusenanne@gmail.com