Nykyään suuri osa hevosen ostajista etsii hevosia sosiaalisesta mediasta.
Webbihevoset.com tuo myytävän hevosen näkyville juuri siellä, missä ostajat jo ovat – yhdistämällä selkeän ammattimaisen esittelyn ja laajan somenäkyvyyden.
Moni hevonen tavoittaa palvelumme kautta huomattavasti enemmän ostajia kuin pelkän yksittäisen myynti-ilmoituksen avulla.
Tällä hetkellä Webbihevoset.comin kautta esitellyt hevoset ovat löytäneet uuden kodin keskimäärin alle kuukaudessa.
⸻
Mitä palvelu sisältää:
• Esittelyvideo hevosestasi
• Laadukkaat kuvat (pää-, rakenne- ja liikekuva)
• Oman myyntisivun Webbihevoset.com-alustalle
• Näkyvyyttä sosiaalisen median kanavissamme
• Kaikki materiaalit myös myyjän omaan käyttöön
⸻
Selkeä toimintamalli:
• Kiinteä hinta 500 €
• Ei provisiota
• Ei kuukausimaksuja
• Myyjä päättää hinnan ja saa kauppasumman kokonaisuudessaan itse
⸻
Kuvaus toteutetaan hevosen omalla kotitallilla – toimimme koko Suomen alueella.
Jos hevosesi myynti on ajankohtaista, laita viestiä niin kerromme lisää.
http://www.webbihevoset.com
info@webbihevoset.com
Yhteydenotot sähköpostilla tai eri somekanavista!
Ilmoitukseen »
Jos sinulla olisi tarjota pitempiaikaista ratsutuspaikkaa ja ymmärtäisit ex-ravurin sielunmaisemaa niin oltaisiin kiinnostuneita. Mitään luksuspalveluja ei haeta ja ihan perusjuttuja kuntoa nostatellen pitäisi ruunalle opettaa. On vähän ratsastettu, ei kuitenkaan pilattu. Kerro mitä sinulla olisi tarjota ja hinta.
Ilmoitukseen »
Onko sulla tulevaisuuden kisaponi, mutta sopiva kuski puuttuu? Meillä olisi ponin mentävä aukko elämässä (koska kyllähän jokaisella ikuisella ponitytöllä pitää yksi poni olla) joten etsinnässä olisi jollain diilillä tulevaisuuden kisaponi - saa olla nuori, tekemätön, projekti. Säkä 130cm +.
Tulisi ponikokoiselle hevosalan ammattilaiselle, jolla hyvä tiimi ympärillä, sekä omia hevosia ennestään 2, mutta se poni uupuu. Sisäänratsastukset, nuoret, projektit yms tuttuja, joten tarjoa rohkeasti omaasi! Joko ylläpitoon, jatkokoulutukseen / sisäänratsastukseen tavoitteena viedä eteenpäin kilpakentille tai esimerkiksi myöhemmin myyntiin poniratsastajalle tms - olen avoin (: Pirkanmaan alueella myös muut diilit mahdollisia.
Yhteydenotot whatsapp 0407030315
Ilmoitukseen »
Jos sopivansorttinen tyyppi löytyisi, voitaisiin ottaa meidän tiimiin mukaan joku, joka osaa, haluaa ja uskaltaa laukata hevosella, joka ei vielä osaa oikein nostaa laukkaa eikä varsinkaan laukata rauhallisesti. Eli agendalla olisi nostojen hiomista ja vähitellen myös rauhan ja rentouden lisäämistä näihin treeneihin.
Itse olen työstänyt tämän alun perin melko yleishuolestuneen, yliherkän, hätäisen, reaktiivisen ja kiireisen hevosen asetuksia muilta osin, mutta laukan työstämisen mielelläni antaisin jonkun muun tehtäväksi. Hevosen toinen ihminen on tähän saakka laukkaa treenannut, mutta alkaa ehkä olla hieman ylivirittyneille raiteille lirvahtanut tuo laukkaaminen. Joten joku mahdollisimman täsmästi itsensä tästä hausta tunnistava voisi tulla ainakin kokeilemaan.
Hevonen on siis tosi kiltti, ei pukittele eikä enää nykyään ryöstäkään! :D Mutta se laukka nyrjäyttää nyt sen verran väärällä tavalla hänen mieltään, että voisi yrittää, josko joku pitäisi kiireisellä hevosella laukkaamista/laukannostojen treenaamista suorastaan omana agendanaan! Tamma laukkaa sitten todella, todella vauhdikkaasti, jahka askellajin nostaa. Itse asiassa nostaa aika tarkastikin, jos osaa pyytää - käynnistä ja melkein pysähdyksestä.
Mitä erityisesti toivon:
- Rohkea, reipas, ennakkoluuloton, ja ihan ehdottomasti hevosen mielestä ja rentoudesta kiinnostunut tyyppi. Arvostan kykyä kommunikoida hevosen kanssa vastavuoroisesti.
- Saisi olla pehmeiden arvojen tyyppi - toisaalta kokemus entisistä ravureista voi myös olla hyödyksi. Itse ratsastan aina ilman kuolainta ja mahdollisimman pitkälle ilman painetta - olen halunnut vahvistaa tamman viimein löytynyttä oikeanlaista herkkyyttä. Toisaalta hevonen ei triggeröidy enää kuolaimestakaan - hevosen arjen toinen ihminen ratsastaa perinteisemmällä tyylillä ja aina kuolaimella. Hevonen sietää molempia.
Esittele itsesi, jos yhtään resonoi. Lähinnä etsin Raha ei liiku -diilillä sopivaa tyyppiä. Saisi käydä harvoin tai usein tai silloin tällöin. Oma auto liikkumiseen aivan välttämätön.
Ilmoitukseen »